Hydropolis Wrocław- centrum wiedzy o wodzie.

Hydropolis Wrocław- centrum wiedzy o wodzie.

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, wraz z nimi dylematy rodziców: Gdzie wybrać się z dziećmi? Jak połączyć zabawę ze zdobywaniem wiedzy? Jednym z miejsc, które łączy przyjemne z pożytecznym jest: Hydropolis we Wrocławiu. Nadaje się zarówno na wypad w ferie, jak i w wakacje.

Hydropolis jest interaktywną, multimedialną wystawą o wodzie. Fascynujący obiekt zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na początek garść informacji praktycznych, zdjęcia znajdziecie niżej.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek- piątek: 9:00- 18:00

Sobota- niedziela: 10:00- 20:00

Ostatnie wejście odbywa się zawsze najpóźniej godzinę przed zamknięciem (17:00 w dni powszednie oraz 19:00 w weekend).

Cennik biletów:

29 zł/ os. – bilet ulgowy. Ostatnie wejście taniej, 22 zł w tygodniu i w weekendy.

38 zł/ os. – bilet normalny. Ostatnie wejście taniej, 32 zł w tygodniu i w weekendy.

99 zł/ os. – bilet rodzinny (2+2)

110 zł/ rodzina – BILET RODZINNY z Kartą Dużej Rodziny (2 dorosłych +minimum 3 dzieci, kolejne dzieci mają wstęp bezpłatny)

32 zł/ os. – bilet normalny z Kartą Dużej Rodziny

25 zł/ os. – bilet ulgowy z Kartą Dużej Rodziny

Dzieci do lat 3 – mają wstęp bezpłatny.

Bilety ulgowe– są dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, dla studentów, dla emerytów, rencistów, inwalidów, osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami.

Odpowiednie dokumenty uprawniające do zniżki okazuje się w kasie, przed wejściem na teren wystawy.

Powyższe bilety można zakupić przez internet, wybierając konkretny termin, wraz z godziną.

Bilety indywidualne, dostępne wyłącznie w kasach stacjonarnych:

280 zł/ rodzina- Bilet rodzinny do ZOO Wrocław i Hydropolis (rodzina 2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci)

240 zł/ rodzina- Bilet rodzinny do Aquaparku i Hydropolis (rodzina 2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci)

Powyższe bilety obejmują jednorazowe wejściówki do poszczególnych atrakcji. My (rodzina 2+3), wybraliśmy opcję ZOO + Hydropolis. Bilety zakupiliśmy w kasie ZOO, mieliśmy 30 dni na wykorzystanie wejściówek do Hydropolis.

Czas zwiedzania: (u nas) ponad dwie godziny.

Aplikacja Hydropolis- może okazać się pomocna. Znajduje się tam mapa Hydropolis, Audio Przewodnik opowiadający o poszczególnych atrakcjach. Jest również funkcja AR (Rozszerzona Rzeczywistość), która spodoba się najmłodszym. Aplikacja jest darmowa, do pobrania: TUTAJ. Warto pamiętać o słuchawkach 😉

Pamiątki i jedzenie: Na terenie obiektu są dwie kawiarnie oraz sklepik.

Niepełnosprawni: Winda, toaleta oraz szerokie korytarze są przystosowane do osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Można płacić gotówką i kartą. I można robić zdjęcia 😉

Hydropolis.

Hydropolis jest zbudowane w zabytkowym, podziemnym zbiorniku wodnym, który ma powierzchnię 4 tysięcy metrów kwadratowych.

hydropolis

Przed wejściem do budynku Hydropolis znajduje się drukarka wodna o długości ponad 46 metrów! Ściana wody zmienia się, ukazuje różne wzory i napisy. Kiedy podejdzie się i wybierze odpowiedni moment, można przejść, bez zmoczenia ciuchów, ponieważ woda rozsuwa się, jak kurtyna.

Wystawę zwiedza się samemu, bez przewodnika, nie licząc Audio Przewodnika z aplikacji. W budynku jest wiele interaktywnych ekranów, które zawierają fotografie, filmy, artykuły i sporą dawkę wiedzy na temat wody.

hydropolis

Hydropolis zostało podzielone na strefy tematyczne.

Pierwsza z nich, od której rozpoczynamy zwiedzanie to Planeta Woda. Możemy tam dowiedzieć się, jak na Ziemi powstała woda, dzięki 10 minutowej projekcji wyświetlonej na ekranie, który ma 65 metrów! Na środku sali wyświetlana jest kula ziemska o średnicy 2 metrów.

hydropolis

Kolejna strefa to Stany wody. Trzy stany skupienia wody możemy poznać przez m.in. gry interaktywne, monitory z informacjami i wielką gablotę, w której wytwarza się śnieg!

hydropolis
hydropolis

Strefa Miasto i woda- w niej dowiemy się, jaką drogę pokonuje woda, żeby mogła lecieć z naszych kranów. Zobaczymy również mapę Wrocławia oraz miejsca, które w 1997 zostały dotknięte powodzią.

hydropolis

Historia Inżynierii Wodnej- możemy sprawdzić, w jaki sposób działają wodne wynalazki, zobaczyć modele statków, a także zaczerpnąć informacji w sali kinowej.

hydropolis

Człowiek i Woda- strefa ta uczy, jakie są funkcje wody w ludzkim organizmie. Spotkamy kopię rzeźby Michała Anioła: „Dawid”. Rzeźba wygląda, jakby była wykonana z lodu.

hydropolis

Strefa Relaksu, to nic innego, jak leżanki, mech na ścianach, nastrojowe dźwięki, przyćmione światło, czyli idealne miejsce na odpoczynek.

hydropolis

Strefa Dzieci: gry interaktywne i salki kinowe spodobają się zwiedzającym zarówno w młodszym, jak i starszym wieku.

hydropolis

W strefie Ocean życia poznamy różnorodność wodnego życia oraz zobaczymy cudną ławicę tuńczyków uciekającą przed żarłaczem tygrysim.

Głębiny- zachwycają m.in. repliką batyskafu, w której można wybrać się do najgłębszego miejsca na Ziemi, a także stworzeniami z wodnych głębin.

hydropolis

Hydropolis to obowiązkowe do zobaczenia, miejsce we Wrocławiu. Zarówno w wakacje- latem, jak i w ferie zimowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.