Pozycjonowanie stron: posty na blogu. Jak to dobrze zrobić?
Dawno nas nie było, choróbska i wirusy przyczepiły się, nie chciały odpuścić. Atakowały całą naszą trójkę, po kolei. Jak skończyły, to rozpoczęły drugą turę. Wstrętne, mówię Wam.
Zauważyłam jednak, że pomimo braku nowych postów i aktywności w Social Mediach, dalej jesteście. Co więcej, statystyki pokazują, że dużo jest nowych osób. To oznacza tylko jedno: moje posty są dobrze pozycjonowane 😉 Chciałabym Wam trochę o tym napisać, dlatego też pozycjonowanie stron będzie tematem powtarzającym się.
Dziś zaczynamy od krótkiego poradnika:
Jak pozycjonować posty na blogu?
Blogerowi zależy na tym, aby jego wpisy miały odbiorców. Żeby tak było trzeba się dobrze rozreklamować i pozycjonować stronę.
Należy pamiętać o dwóch bardzo ważnych rzeczach: cierpliwość + plan. Rezultaty będą widoczne dopiero po jakimś czasie, nie od razu. Po to nam cierpliwość 😉
Plan– musimy zaplanować sobie kilka ważnych punktów.
Słowa kluczowe
Przed pisaniem wpisu obieramy słowo klucz, dzięki któremu wyszukujący w Google trafią na naszą stronę. Słowo klucz powinniśmy zawrzeć w: tytule oraz 2-3 razy w całym poście. Możemy sobie pozwolić na 2 słowa kluczowe, powinny być one sprecyzowane. Przykładowo piszemy post o rodzicach chrzestnych. Fraza, którą ustalamy za kluczową to np.: „obowiązki matki chrzestnej” lub „obowiązki chrzestnych na chrzcie”.
Opis wpisu
Każdy post musi mieć opis. Jeżeli mamy blog na WordPressie- ma on odpowiednie do opisu wtyczki. Blogger zaś posiada „opis na potrzeby wyszukiwania”. Okienko znajduje się po prawej stronie, kiedy piszemy post.
Grafika
Nie możemy o niej zapominać. Grafika powinna być dobrej jakości, przykuwająca wzrok. Każda grafika powinna mieć alternatywny opis, tzw alt. (Używając Bloggera, wpisujemy we właściwościach obrazu). Oczywiście w opisie najlepiej wpisać słowo klucz. Nazwa grafiki również powinna je posiadać. Dzięki temu możemy liczyć na wejścia z wyszukiwarki Google grafika.
Treść
Musi być wartościowa i co najważniejsze- nigdzie niedublowana. Roboty Google wyłapują plagiaty i nakładają filtry, przez które nasz post będzie praktycznie niewidoczny w wyszukiwarce. Nigdy nie piszemy jednego postu w dwóch różnych miejscach, bo dla Google nie jest ważne, który był zamieszczony jako pierwszy. Oba dostaną „karę” w postaci filtrów. Pamiętaj o tym, by tekst nie był ani za krótki, ani za długi. Powinien mieć więcej niż 350 słów.
Wyróżnienia
Stosujemy nagłówki (h1, h2, h3 …), pogrubienia, podpunkty. Tekst jest wtedy bardziej czytelny.
Linki
W tekście możemy śmiało wstawiać linki do innych stron, oczywiście zaufanych. Mogą to być również linki do naszych starych postów.
Zoptymalizuj wszystkie posty, jakie do tej pory zostały napisane. Jest to czasochłonne, ale zobaczysz, przyniesie korzyść 😉
Jeżeli sami nie macie czasu na zajmowanie się pozycjonowaniem, warto skorzystać z pomocy specjalistów, np Afterweb.
Kolejny wpis z cyklu Pozycjonowanie stron już za jakiś czas. Do zobaczenia!
Artykuł sponsorowany.
Dawno mnie tu nie było, widzę cenne porady, na pewno muszę przejrzeć stare wpisy tylko coś natchnienia nie mam 🙂 Pozdrawiam
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.